Loading...

2016. szeptember 18., vasárnap

Paralimpia 2016 Rio


Rohan az idő, és ez nem olcsó frázis, hanem tény. Még most drukkoltunk a magyar olimpiai csapatnak, akik 8 aranyéremmel, 3 ezüstéremmel és 4 bronzéremmel gazdagították az érmek öröklistáját. 
Felemelő, euforikus pillanatokat éltek át és velük mi is, itthon, ugyanakkor sok csalódás, bánat is jutott, amiben megint csak osztoztunk velük. Szeretni való, csodálatraméltó sportemberek ők, minden elismerést megérdemelnek, de nem csak az érmesek, hanem a "csak" pontokat érő helyezéseket elérők is, illetve azok is, akiknek sajnos nem sikerült ez a bravúr. Szerintem már magában az a tény, hogy egy versenyző teljesíti az olimpiai szintet és indulhat a játékokon, megsüvegelendő teljesítmény.

És, ahogy elkezdődött, úgy véget is ért a paralimpikonok versenye is, ahol szintén csodás eredményeket ért el a magyar csapat. 1 arany-, 8 ezüst- és 9 bronzérem lelt magyar gazdára!
Persze mindig az érmesek azok, akiknek a neve többször elhangzik, akikről többet írnak, ami talán érthető, illetve elfogadható, ám azok érdemeit sem szabad elvitatni, akik nem állhattak fel a dobogóra. De szerintem meg kell mutatni a teljes dicsőségtáblát, mert amit ezek a hatalmas szívvel és küzdeni akarással dolgozó, testi vagy értelmi fogyatékkal élő sportemberek véghezvisznek, az minden tiszteletet és figyelmet megérdemel, és nem csak saját versenykategóriájukban hősök ők, hanem még az egészséges embereknek is példát mutatnak. Hiszen tudjuk, hogy olyan sok kifogást találunk arra, hogy miért nem sportolunk... Ők viszont nem keresnek semmiféle kifogást.

Örülök, hogy legjobbjaink az ő esetükben is állami javadalmazásban részesülnek, de úgy gondolom, hogy közelíteni kellene egymáshoz a két csapat legjobbjainak járó juttatást, sőt, el kellene törölni a különbséget a sportszerűség jegyében.

Gratulálok és köszönöm, amit tesztek!


SportágVersenyzőKategóriaVersenyszámEREDMÉNY
ASZTALITENISZArlóy ZsófiaSF8egyéni5. hely
ASZTALITENISZBerecki DezsőSM9egyéni9-11.hely
ASZTALITENISZCsonka AndrásSM8egyéniezüstérem
ASZTALITENISZCsonka András - Zborai GyulaTM6-8páros5. hely
ASZTALITENISZMajor EndreSM1egyéni4. hely
ASZTALITENISZPálos PéterSM11egyénibronzérem
ASZTALITENISZZborai GyulaSM8egyéni9. hely
ATLÉTIKABiacsi BernadettT201500m5. hely
ATLÉTIKABiacsi IlonaT201500mezüstérem
ATLÉTIKABiacsi IlonaT20400m8. hely
ATLÉTIKACsontos PiroskaT20400m6. hely
ATLÉTIKACsontos PiroskaT20távolugrás8. hely
ATLÉTIKAKálmán KrisztinaF32súlylökés6.hely
ATLÉTIKAKeresztesi ErikaT20400m7. hely
ERŐEMELÉSMezei Katalin-50 kkegyéni9. hely
ERŐEMELÉSSas Sándor+107kgegyéni5. hely
ERŐEMELÉSSztanó György-54 kgegyéni8. hely
ERŐEMELÉSTunkel Nándor-49kgegyénibronzérem
EVEZÉSLőrincz KrisztinaASegyes11. hely
JUDOBurányi Flóra-57kgegyéni7. hely
JUDOSzabó Nikolett-70 kgegyéni5. hely
KEREKESSZÉKES TENISZNémeth Roland -egyéni17. hely
KEREKESSZÉKES VÍVÁSDani GyöngyiBpárbajtőr9-12. hely
KEREKESSZÉKES VÍVÁSDani GyöngyiBtőr6. hely
KEREKESSZÉKES VÍVÁSDani Gyöngyi, Hajmási Éva, Krajnyák ZsuzsannaCSAPATtőr csapatezüstérem
KEREKESSZÉKES VÍVÁSDani Gyöngyi, Krajnyák Zsuzsanna, Veres AmarillaCSAPATpárbajtőr csapatbronzérem
KEREKESSZÉKES VÍVÁSHajmási ÉvaAtőr8. hely
KEREKESSZÉKES VÍVÁSKrajnyák ZsuzsannaApárbajtőr4. hely
KEREKESSZÉKES VÍVÁSKrajnyák ZsuzsannaAtőrbronzérem
KEREKESSZÉKES VÍVÁSMató GyulaBpárbajtőr9-12.hely
KEREKESSZÉKES VÍVÁSOsváth RichárdAkardezüstérem
KEREKESSZÉKES VÍVÁSOsváth RichárdAtőrezüstérem
KEREKESSZÉKES VÍVÁSVeres AmarillaApárbajtőr5. hely
KERÉKPÁRButu Arnold CsabaTandemOrszágúti kerékpár22. hely
KERÉKPÁRButu Arnold CsabaTandemOrszágúti kerékpárnem indult
KERÉKPÁRButu Arnold CsabaTandempályaverseny 1000m11. hely
KERÉKPÁRButu Arnold CsabaTandempályaverseny 4000m15. hely
PARAKAJAKRozbora AndrásKL2200m7. hely
PARAKAJAKSuba RóbertKL1200mezüstérem
PARAKAJAKVáczi AnitaKL1200m6. hely
PARAKAJAKVarga KatalinKL2200m5. hely
SPORTLÖVÉSZETDávid KrisztinaP2légpisztoly 10m5. hely
SPORTLÖVÉSZETDávid KrisztinaP4pisztoly 50 m vegyes23. hely
SPORTLÖVÉSZETGutisatti GyulaP3pisztoly 25 m18. hely
SPORTLÖVÉSZETGutisatti GyulaP1légpisztoly 10m12. hely
SPORTLÖVÉSZETGutisatti GyulaP4pisztoly 50 m vegyes20. hely
TRIATLONBoronkay PéterPT4egyéni9. hely
ÚSZÁSAdámi ZsanettS2100m hát4. hely
ÚSZÁSAdámi ZsanettSB350m mell14. hely
ÚSZÁSAdámi ZsanettS250m hát6.hely
ÚSZÁSEngelhardt KatalinS550m pillangó10. hely
ÚSZÁSEngelhardt KatalinSB5100m mell10. hely
ÚSZÁSEngelhardt KatalinS550m gyors16.hely
ÚSZÁSIllés FanniS6100m hát9. hely
ÚSZÁSIllés FanniSB5100m mell5. hely
ÚSZÁSIllés FanniSB5100m gyors10.hely
ÚSZÁSIllés FanniSM6200m vegyes9. hely
ÚSZÁSIllés FanniS6400m gyors9.hely
ÚSZÁSKézdi RékaS5200m gyors10. hely
ÚSZÁSKézdi RékaS550m pillangó4. hely
ÚSZÁSKézdi RékaS550m gyors13. hely
ÚSZÁSKézdi RékaS5100m gyors11.hely
ÚSZÁSKonkoly ZsófiaS 9400m gyors6. hely
ÚSZÁSKonkoly ZsófiaSM 9200m vegyes14.hely
ÚSZÁSKonkoly ZsófiaS9100m pillangóbronzérem
ÚSZÁSKonkoly ZsófiaS 9100m hát10.hely
ÚSZÁSPap BiankaS10100m hátezüstérem
ÚSZÁSPap BiankaSM10200m vegyesbronzérem
ÚSZÁSPap BiankaS10100m pillangó9. hely
ÚSZÁSPap BiankaS10400m gyors5. hely
ÚSZÁSRáczkó GittaSB5100m mell9.hely
ÚSZÁSRáczkó GittaSB5100m gyors12.hely
ÚSZÁSRáczkó GittaSM7200m vegyes9. hely
ÚSZÁSSors TamásSM9200m vegyesezüstérem
ÚSZÁSSors TamásSM9100m gyors6. hely
ÚSZÁSSors TamásS9100m pillangóbronzérem
ÚSZÁSSors TamásS950m gyors4. hely
ÚSZÁSTóth TamásSM9200m vegyes4. hely
ÚSZÁSTóth TamásSM9100m gyorsbronzérem
ÚSZÁSTóth TamásS950m gyors6. hely
ÚSZÁSTóth TamásS9100m hátaranyérem
ÚSZÁSVereczkei ZsoltS550m hátbronzérem

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése